İletişim 0216 612 00 34

Dalgıç Pompa Nedir Ne İşe Yarar

Su işlemlerinde kullanılmaya yarayan dalgıç pompaları, bir çok modeli olmakla birlikte aynı zamanda birden fazla işlev görür. Özellikle kanalizasyon ve drenaj işlemlerinde, tek tip olan dalgıç pompalar kullanılması önerilir. Kuyulardan su çıkarmak için kullanılan dalgıç pompa çeşidi ise, çok fazla kademeli olan dalgıç pompasıdır. Özellikle kuyulardan su çıkarmak için kullanılan dalgıç pompalarına dikkat edilmesi gereken birkaç konu vardır. İlk olarak ve en önemli husulardan biri olan kuyuya uygun dalgıç pompa seçimini yapmak gerekir. Kuyu debi kontrol edilerek pompanın uygun olup olmadığı test edilerek işleme başlanır. Sulama, su temini, yer altı sularının seviye kontrolü için suların basınçlandırma işleminde kullanılır.

Derin Kuyu Dalgıç Pompa

Dalgıç Pompa Nasıl Çalışır

Gövdeye bitişik olarak monte edilen motor bağlantısı vardır. Bağlantı yerleri ise tamamen soyutlandırılır. Bu durumda hava ve su sızdırma işlemi de gerçekleşmez. Kullanımı oldukça kolay, güvenli ve pratiğe dayalıdır. Mekanik sistemleri sayesinde motor kısmına uygulanan pompa durumu da ortadan kalkmış oluyor. Dalgıç pompalarının en ideal kullanım yeri derin kuyular ve tünellerdir. Herhangi bir bakıma ihtiyaç duyulmayan dalgıç pompaları için daha önceden bir yer hazırlığına gerek duyulmaz. Gürültü ve titreşim özelliğine sahip olmadığı gibi, çevreyi rahatsız edebilecek kadar bir ses çıkarmaz.

YILTEKSER POMPA SİSTEMLERİ

Yaşam Alanlarınıza Sondaj ve Pompa Sistemleri Çözümleri Sunuyoruz.

Detaylı Bilgi İçin 0216 612 00 34
Servis Bölgeleri

İstanbul

Kocaeli

Bursa

Balıkesir

Sakarya

Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz Etiketler Servis Puanı

Derecelendirilmemiş

YILTEKSER POMPA SİSTEMLERİ

Derin Kuyu Dalgıç Pompa Servisimiz Sizlere İhtiyacınız Olan En Uygun Dalgıç Pompayı Seçmenizde ve Satış Sonrası Kurulum İşleminde Kaliteli Hizmet Sunmaktadır.

Dalgıç Pompa Seçimi ve Montajı

Dalgıç pompasının kuyuya montajına başlamadan önce, kuyu ve pompa kontrol edilerek, uygun olup olmadığına bakılmalıdır. Özellikle derin kuyu dalgıç pompa debisinin kullanacak olan kişinin ihtiyacına yeteri kadar uygun olduğuna bakmalı ve pompanın debi için kontrolü sağlanmalıdır. Pompaların belli bir limitleri vardır ve temizliği yapılacak olan kuyun temizliği mutlaka yapılmış olmalıdır. İçinden çıkacak olan maddeler pompaya zarar verecek türde olabilir. Bakımı yapılacak olan kuyunun dibine kadar pompanın indirilmemesi gerekir. Belli bir metre yukarıda bırakılarak, mesafeyi aşmamak gerekiyor. Havuz ve su deposu geniş hacime sahip olan yerlerde dalgıç pompasını kullanırken mutlaka soğutma gömleği de giyilmesi gerekir. Dalgıç motorlarının belli bir şalt sayısının sınırlandırılması gerekiyor. Su seviyesi de normal bir duruma gelince minimum 5 dakika bekleyerek çalışmaya başlatılmalıdır.

YORUMLAR
Henüz Yorum Bırakılmamış, İlk Yorumu Siz Bırakabilirsiniz.
Düşünceleriniz Bizim İçin Önemli
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama Puanlama