İletişim 0216 612 00 34

Hidrofor Pompası Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Hidrofor pompası sistemdeki suyun basıncını artırmak için kullanılır. Son emiş, sıralı sirkülatör, ayrılmış yatay depolar ya da çok kademeli dikey dürbün pompası olarak kullanılabilmektedir. Hidrofor pompaları, sistemdeki normal basıncın düşük olduğu ve artılırması gereken durumlarda kullanılmaktadır. Bu pompalar belediyelerin, su kuyusu sistemlerinin, yağmur suyu toplama sistemlerinin, tarla ya da bahçe gibi tarım alanlarının, konut ya da işyerlerinin su basıncını artırmak için özel olarak tasarlanmışlardır. Bina ya da işyerlerinde suyun ana binaya girdiği bölüm ile su sayacı arasında, su kaynağına yakın yerelere montajı gerçekleştirilir. Kullanıcalak yerlere kadar genellikle su zaten basınçlı bir şekilde ulaşmaktadır. Kullanım amacına göre bu basıncın yetmediği durumlarda hidrofor pompaların kullanım amacı devreye girer.

Örnek vermek gerekirse, bina girişinize kadar 20 PSI basınç ile gelen suyu belli bir yüksekliğe çıkartmak için 60 PSI basınca ihtiyacınız var. 50 PSI destekli bir hidrofor pompası ile toplam basınç gücünüzü 70 PSI basınca çıkartır, böylece 10 PSI lık bir yedek güç hattınız kalır ve 60 PSI basınç gerektiren yükseklikte rahatça suyunuzu kullanabilirsiniz.

Hidrofor Servisi

Hidrofor Pompası Nasıl Çalışır

Hidofor pompalarınızın çalışma amacı yukarıda da açıkladığımız gibi basıncı olmayan ya da yeteri miktarda basınçlı olmayan suları gereksinimleri karşılamak için basınçlandırmaya yarar. Bu basınçlandırma için özel olarak tasarlanan hidrofor pompaları, pompa motorunun sürekli dönüp basınçlandırması yerine ihtiyaç duyulduğu anda kendi çalıştırır ve işlem bitince de kendini otomatik olarak durdurur. Böylece sürekli çalışmada yaşanabilecek hidrofor pompası arızaları minimuma indirgenerek hidroforunuzun ömrünü koruyarak, daha uzun ömürlü kullanmanızı sağlar. Böylece hidrofor servisi ihtiyacını da indirgeyerek kullanıcının memnuniyetini karşılar. Hidroforunuzu çalışmaya tetikleyen, günlük hayatta da karşılaştığımız ellerinizi yıkama, bahçe sulama ve benzeri durumlar vardır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hidrofor pompalarında değişken frekanslı sürücüler adı verilen sistem geliştirilmiştir. Böylece hidrofor servisi ihtiyacını yine minimuma düşüren, daha az aşınma ve yıpranmayı azaltan gelişmeler ile hidroforunuzu daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

Birden fazla kademeli olan yeni hidroforlar, ihtiyaç duyulan basınca kadar çıkış sağlar. Böylece uzak mesafedeki ya da daha yüksek seviyelere kademeli olarak motor gücü sağlar, bu da sizlere hem ekonomik hem de sürdürülebilir bir kullanım sunar.

Hidrofor Servisi Olarak Size Sağladığımız Çözümler

Maddeler halinde sıralayacak olursak, sektörün en tecrübeli firmaları arasında yer alan Yıltekser Sondaj ve Pompa Sistemleri aradığınız hidrofor tamircisi ve kaliteli bir hidrofor servisi hizmeti sunmaktadır.

  • Öncelikle ihtiyacını tam olarak anlıyor, sizin bütçenizi düşünerek size en uygun çözümler için ön analiz yapıyoruz.
  • Yerinizde hizmet vererek, zamanınızı daha verimli kullanmanıza olarak tanıyor ve kısa zaman içerinde soruna müdahale edilmesini sağlıyoruz.
  • Tamir gerektiren durumlarda eğer yerinde müdahale ile çözülemiyorsa, hidrofor pompanızı söküyor ve teknik ekibimizin tamiri için teslim alıyoruz.

Çözüm olarak sunduğumuz hidrofor servisi hizmetlerimiz ise;

  • Basınç regülatörü tamiri ve değişimi,
  • Değişken frekans sürücülerinin arıza tespiti ve çözümleri,
  • Hidrofor motoru, çarkların tamiri ve değişimi,
  • Hidrofor pompanızın temizlenip daha verimli çalışması,
  • Çarkların hizalandırılması ve çıkış gücünün eski performansına getirilmesi,
  • Hidrofor pompanızın aksamındaki tüm yedek parça temini gibi çözümler sunuyoruz.

Firmamızın siz değerli müşterilerimize sunduğu %100 işçilik garantisi sayesinde, yaptığımız işin arkasında duruyoruz. Böylece sizlere güvenilir hizmeti sunarak, uzun yıllar hidrofor pompalarınızı kullanmanız için elimizden geleni yapıyoruz. Sizin de hidrofor servisine ihtiyacınız varsa, bizi telefon ile arayabilir ya da e-posta göndererek teknik destek alabilirsiniz.

YILTEKSER POMPA SİSTEMLERİ

Yaşam Alanlarınıza Sondaj ve Pompa Sistemleri Çözümleri Sunuyoruz.

Detaylı Bilgi İçin 0216 612 00 34
Servis Bölgeleri

İstanbul

Kocaeli

Bursa

Balıkesir

Sakarya

Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz Etiketler Servis Puanı

Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif

YILTEKSER POMPA SİSTEMLERİ

Hidrofor Servisi Hizmetlerimiz, Aradığınız Hidrofor Tamircisi Olarak Sizlere Yerinde Servis Hizmeti ve İşçilik Garantisi Sunuyoruz. En İyi Hizmeti Almak İçin Hemen İletişime Geçin.

İstanbul Dalgıç Pompa Servisi

İstanbul'da dalgıç pompa servisi için hizmet seçerken kriterleriniz elemanlarının uzman olması ve kaliteli işlemler yapan bir servis olması olmalıdır. Dalgıç pompalar ufacık bir hata ile hiç çalışamaz hale gelebilen bir cihaz olduğundan servis hizmetinin en ince detayına kadar dalgıç pompa hizmetinin nasıl olması gerektiğini bilmesi gereklidir. Firmamız bu bağlamda İstanbul, Kocaeli, Bursa, Balıkesir ve Sakarya'nın il ve ilçelerinde bir çok dalgıç pompa servisi hizmeti vermiş ve müşterileriyle uzun yıllar süren bir samimiyet kazanmıştır. Hizmet veren için müşterisinin işlemden memnun olması ve tekrar kendilerini tercih etmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle İstanbul dalgıç pompa servisi alanında oldukça yenilikçi ve deneyimli personel kadrosu ile müşterilerine kaliteli hizmet anlayışlarını yaşatmaktadır.


Dalgıç Pompa Servisi

Dalgıç Motor Tamiri

Dalgıç motor tamiri gerektiren durumlarda dalgıç pompa kendi kendini kapatacaktır. Hatta sıcaklık dahi bu anlamda sizlere zarar verecektir. Bu yüzden de dalgıç pompaları alırken doğru şekilde bilgi sahibi olmak aynı zamanda bildirmiş olduğunuz suyun hakkında da bilgi sahibi olmanız çok büyük önem arz etmektedir. Kuma çok yakın bir şekilde daldırmak belirli bir zaman sonra dalgıç pompada ciddi sıkıntılarla karşı karşıya almanızı sağlayacaktır. Ayrıca pano ve bağlantı elektrikleri de kontrol edilmeli ve bu şekilde sizler tarafından net montaj işlemi gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bakım ve onarım hizmetlerinde de her zaman ihtiyaç talepleri göz önünde bulundurulmalı ve buna göre işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Cihaz ve tesisin hasar görmesine sebep olabilecek sıkıntıların ortaya çıkmadan önlenmesi bu anlamda sizlere fayda sağlayacaktır. Sistem sayısının sınırlanması ile ise bir zorunluluktur. Kuru çalışmaya karşı korunmanın bir veya iki elektrot ile sağlamış olduğu sistemlerde özellikle dikkat edilmesi gereken şeylerin başında su seviyesi normal duruma geldikten sonra motoru hemen çalıştırmayı 5 dakika kadar gecikmeyle çalışmaya başlatılması gerekmektedir. Aslında pompa tamir servisi genel anlamda yapılacak olan fizibilite çalışmasından sonra da elbette ki kullanım sırasında da belirli standartlara göre kullanılması çok büyük önem arz etmektedir. Hidrofor uygulamalarında basınç şalterinin alt ve üst basınç sistemi kontrol edilmeli ve buna göre kontrol edildikten sonra elektrik kontrol panosunun içerisinde de seviye elektronun hassasiyeti ayarları yapılmalıdır. Ancak bu şekilde sizler de tam anlamıyla istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR
SG
Sercan Güçgören
02/09/2019
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif
Hidrofor servisi konusunda Yıltekser firmasından aldığımız destek için teşekkür ederiz. Fabrikamızda bulunan ve bizim için önemli olan su basınçlandırma sistemlerimizi istediğimiz düzeye getirdiler ve gerekli olan bir kaç hidrofor pompasının tamirini gerçekleştirdiler.
EB
Erhan Başaran
03/01/2019
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif
Hidroforumuzu uzun zamandır kullanıyordu. Fakat son günlerde bir verim düşüklüğü vardı ve yeterince su gelmiyordu. Bir kaç servis çağırdık fakat her seferinde kronik olarak aynı sorunla karşılaştık. Arkadaşlar gerçekten hidrofor servisi konusunda çok tecrübeliler, geldiler sorunu tespit ettiler ve 3-4 saat içinde sorunumuz halloldu. Keşke ilk sizinle çalışsaymışım, hayırlı işler dilerim.
Düşünceleriniz Bizim İçin Önemli
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama Puanlama