İletişim 0216 612 00 34

Sondaj Kuyusu Temizliği Nedir? Neden Yapılmalıdır?

Kuyu temizliği kuyunuzdan daimi olarak temiz su kullanmanız açısından önemli bir gereksinimdir. İçerisinde biriken ve çamurlu su akmasına sebep olacak bir çok etken bulunmaktadır. Bu etkenler ise genellikle kuyunuzda biriken kil, kum ve benzeri maddelerin kuyunuza zaman içerisinde doğal yollar ile karışarak suyu kirletmesi, kuyunun kullanım sıklığı ve diğer jeolojik nedenler sebep olabilmektedir. Bu yüzden düzenli olarak bakımı yapılmamış kuyular sizlere ileride yaşanabilecek kuyunuzu tamamen kaybetme gibi geri dönüşü olmayan sonuçlara sebep olabilir.

Düzenli olarak yapılmış sondaj kuyu temizliği ile suya karışan zararlı bakterileri önleyebilir ve yararlı bakterin suda bulunmasına yardımcı olmaktadır. Dalgıç pompanızı kum, çakıl, kil gibi maddelerden arındırarak dalgıç pompanızın kullanım süresini artırabilir, dalgıç pompa servisine ya da tamirine gerek kalmadan uzun süre dalgıç pompanızı sorunsuz bir şekilde kullabilirsiniz. Kullanılan hortum, boru, filtre gibi malzemelerin de tıkanmasını önleyerek, suyunuz için kullandığınız arıtma ürünlerinin de kesintiye uğramadan sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Kuyu Temizliği

Kuyu Temizleme Yöntemleri

Kuyu temizleme yöntemleri 2 şekilde yapılmaktadır. Kuyunuzun hangi yöntem ile temizliğinin yapılması kuyunuzdaki kirlilik türüne, kuyu derinliğine ve jeolojik etmenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu sebeple kuyu temizliği yaptırmadan önce firmamızdan ücretsiz destek almak için bizi arayabilirsiniz.

Kompresör Kuyu Temizliği

Bu yöntem kuyunuzun durumu ve derinliğine bağlı olarak farklı kompresör çeşitleri ile yapılabilmektedir. 10 bar ile 30 bar arası kapasiteli hava ile kuyu temizleme işlemi, kademeli olarak düşük basınçtan yüksek basınca çıkarılarak kompresör yardımı ile temizlenebilmektedir. Bu işlem kuyudaki pislikleri ve borulardaki tıkanıklık ya da artıkları temizleyene dek aralıksız bir şekilde devam eder.

Kimyasal Madde Kullanılarak Kuyu Temizleme

Kuyunuzdaki kirliliğe zararlı bakteriler ya da oksitlenme sebep olabilir. Bu gibi durumlarda kimyasal madde ile kuyu temizliği yapılması hem maliyet açısından, hem de hızlı ve pratik bir çözüm olarak sizlere sunulmaktadır. Herhangi bir araç gereç kullanmadan kirliğe sebep olan maddeleri doğru kimyasallar kullanarak kuyu derinliği, kuyudaki su miktarı gibi etkenler de göz önünde bulundurarak temizlik işlemi gerçekleştirilir.

YILTEKSER POMPA SİSTEMLERİ

Yaşam Alanlarınıza Sondaj ve Pompa Sistemleri Çözümleri Sunuyoruz.

Detaylı Bilgi İçin 0216 612 00 34
Servis Bölgeleri

İstanbul

Kocaeli

Bursa

Balıkesir

Sakarya

Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz İlgili Ürünler Etiketler
Servis Puanı

Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif

YILTEKSER POMPA SİSTEMLERİ

Kuyu Temizliği İşleriniz İçin, Profesyonel Sondaj Ekibimiz İle Sizlere En Uygun Çözümleri Kalite İşçilik ve Uygun Fiyatlarla Hizmet Almak İçin Hemen Arayın.

Kuyu Temizleme Maliyeti

Uzun yıllar kuyu temizliği işlerinde profesyonel anlamda görev almış firmamız sizlere en uygun çözümleri, en kısa zamanda %100 işçilik garantisi ile uygun fiyatlarla hizmet sunmaktadır. Kuyunuzdaki kirlilik sebepleri tespit edildikten sonra, kuyunuza nasıl müdahale edileceği profesyonel ekibimiz tarafından belirlenir. Kuyu temizleme fiyatları kuyunuzun durumuna bağlı olarak 750₺ ile 4500arasında değişiklik göstermektedir. Firmamızı arayarak ya da iletişim formunu doldurarak ücretsiz bir şekilde bizlerden bilgi alabilirsiniz.

YORUMLAR
HK
Halil Karakurt
07/12/2018
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif
Kuyu temizliğinin gerekliliğini yetkili arkadaşlar detaylı bir şekilde anlattı mantığıma yattı ve uygulattım kuyumdaki suyun verimliliği ve bulanıklığı düzeldi teşekkürler.
ME
Mehmet Efe
18/10/2018
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif
Firmadan yardım istedik. Kuyumuz uzun zamandır pis su akıtıyordu. Arkadaşlar tespit etti meğerse kuyuda kum birikmiş ve çamur yapmış. Aradık ertesi gün gelip 3 saat içinde her şeyi hallettiler. Su berrak akmaya başladı çok yardımcı oldular.
Düşünceleriniz Bizim İçin Önemli
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama Puanlama