İletişim 0216 612 00 34

Dalgıç Pompa Çalışma Prensibi

Dalgıç pompalar tamamen sıvı içerisinde ve az kirli ya da temiz sıvıların içerisinde yoğun olarak da süs havuzları ve fiskiyeler alanında kullanılan pompalardır. Gürültü anlamında da diğer pompa çeşitlerine oranla daha avantajlı konumdadırlar. Birçok türü de bulunan dalgıç pompaların kullanım alanına göre temelde tek kademeli ve çok kademeli uygulama pompaları olarak ayırımları söz konusudur.

Dalgıç Pompa Arızaları

Dalgıç Pompa Arıza Sebepleri

Her işte olduğu gibi dalgıç pompa arızaları ile ilgili öncelikle arıza sebebini çok iyi belirlemek çözüm için olmazsa olmaz olacaktır. Aslında bu tür pompalar tamamen sıvı altında olmalarından dolayı kullanıcı ile temastan uzak olmalarından dolayı kullanıcıdan ziyade mekanik ya da rutin bakımının yeterince yapılıyor olmamasından kaynaklı sorunlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Aşağıda olası dalgıç pompa arıza çeşitlerini sizler için sıralamış bulunmaktayız.

YILTEKSER POMPA SİSTEMLERİ

Yaşam Alanlarınıza Sondaj ve Pompa Sistemleri Çözümleri Sunuyoruz.

Detaylı Bilgi İçin 0216 612 00 34
Servis Bölgeleri

İstanbul

Kocaeli

Bursa

Balıkesir

Sakarya

Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz Etiketler Servis Puanı

Derecelendirilmemiş

YILTEKSER POMPA SİSTEMLERİ

Dalgıç Pompa Arızları Tespiti ve Çözümleri Hakkında Detaylı Bilgi ve Dalgıç Pompa Servisi Hizmetlerimizden Faydalanmak İçin Firmamızla İletişime Geçebilirsiniz.

Dalgıç Pompanın Hiç Çalışmaması

Elektrik bağlantısının olmadığı durumlarda oluşan bir arızadır. Çözüm için elektrik bağlantısının kontrol edilip şamandıralı şalteri yeterli elektrik akımına uygun yükseltmek durumu çözecektir.

Dalgıç Pompanın Kısa Süreli Aralıklarla Duraklıyor Olması İle İlgili Arızalar

Su sıcaklığı çok yüksek seviyeye ulaşmıştır ya da aşırı su kirlenmesi söz konusudur. Her iki durumda da motor pompayı kapatıyordur. Bu tür durumlarda 35 derece azmi sıcaklıkta olunmasına dikkat edilmeli ve söz konusu aşırı su kirliliği ise fiş çıkartılıp su temizlenmelidir.

Dalgıç Pompanın Yetersiz Beslenmesinden Kaynaklanan Arızalar

Pompanın süzgeç ve ilgili basınç hortumunu kontrol etmek gerekecektir. Bu tür arıza söz konusu olduğunda ya süzgeç tıkalıdır ya da hortum bükülmüştür. Bu kısımlar kontrol edilir ve normal hale getirilirse arıza durumu da giderilmiş olacaktır.

Dalgıç Pompanın Kapanmaması

Bu arıza ise şamandıra şalteri ile ilgilidir. Zira şamandıralı şalter aşağıya inemediği için pompa kapanamamaktadır. Pompanın oturtulduğu zeminle lakalı bir problemdir ve çözümü için pompanın tabana uygun oturtulması sağlanmalıdır.

Dalgıç Pompanın Besleme Kapasitesinin Yetersiz Geliyor Olması İle İlgili Arıza Durumları

Aşırı su kirlenmesi ve süzgecin tıkanması ile ilgili oluşan arızalardır.


Yukarıdaki temel dalgıç pompa arızaları ile ilgili sıralamış olduğu husular da gösteriyor ki temel rutin bakımlar ve suyun kirlenmesini önleyici yöntemlerle olası arızaları önlemek oldukça kolay ve sağlıklı olan yöntem olacaktır. Farklı arızalar ve çözümleri için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

YORUMLAR
Henüz Yorum Bırakılmamış, İlk Yorumu Siz Bırakabilirsiniz.
Düşünceleriniz Bizim İçin Önemli
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama Puanlama