İletişim 0216 612 00 34

Water Sound Hidrofor

En yaygın kullanım alanları olarak çok katlı binalar, siteler ve rezidanslar olarak bilinen hidroforlar, depolarda bulunan suyun yeterli olmaması durumunda devreye girerek, dairelere yeteri miktarda su akışını sağlar. Özellikler mekanik tesisat gibi uygulamalarda sıklıkla kullanılan hidrofor, alım yapılırken hesabın doğru olması son derece önemlidir. Sorunsuz çalışması için su ihtiyacına göre her bölgeye yeterli basınçta suyun verilmesi hesabın doğru yapılmasından kaynaklanmaktadır. Dairelerde bulunan temiz suyun kesilmesi sonucunda en az 24 saatlik suyun depolanması gerekir. Depolanması gereken temiz suyun ne kadar su tüketimi olması belirlenmesi son derece önemlidir. Günümüzde çok farklı çeşitlerde hidroforlar üretilmekte olup, hidrofor tankı olan sistemlerde basınçlandırma işlemi, suyun üzerinde bulunan hava yastığı ile sağlanmaktadır.

Water Sound Hidrofor Servisi

Hidrofor Depo Hacmi Nasıl Belirlenir

İlk olarak yapılması gereken günlük ortalama su tüketimi belirlenir. Belli değerler karşılığında hacim hesaplaması yapılır. Daha sonra saatlik su tüketimi hesabı yapılır. Pompa debisini de belirleyerek, saatlik su debisi ile çarpılarak hesabı yapılır. Pompanın ne kadar sürede devrede kalması gerektiği belirlenir. İşletmenin alt basıncı ölçülür. Son olarak da depo hacmi hesaplanır. Hidrofor alımını gerçekleştirmeden önce bunlara öncelik vererek, karar verilmelidir.


Water Sound Hidrofor Çeşitleri

Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, emiş derinliği, boru hatları, boru türleri oldukça önemlidir. Hidrofor basıncı, binada bulunan en üst seviyede kabul edilen basınç, 15- 20 metre olarak kabul edilmektedir. Debi yüksekliği, olması gereken fazla olmaması gerekir. Bunun hesaplaması için uzman teknisyenlerden gerekli desteği almanız fayda var.

YILTEKSER POMPA SİSTEMLERİ

Yaşam Alanlarınıza Sondaj ve Pompa Sistemleri Çözümleri Sunuyoruz.

Detaylı Bilgi İçin 0216 612 00 34
Servis Bölgeleri

İstanbul

Kocaeli

Bursa

Balıkesir

Sakarya

Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz İlgili Hizmetler Etiketler Servis Puanı

Derecelendirilmemiş

YILTEKSER POMPA SİSTEMLERİ

Water Sound Hidrofor Servisi, Tamiri, Montajı Gibi Water Sound Hidrofor Çözüm Hizmetleri İçin En İyi Hizmeti Profesyonel Ekip ve Uygun Fiyata Sizlere Sunuyoruz.

Water Sound Hidrofor Arızaları

Hidrofor arızaları genellikle yanlış seçimi veya kalitesi ucuz seçim yaparak arıza oluşmasına sebebiyet verir. Genellikle elektrik voltajına bağlı, otomatik şalter arızaları, basınç tankına bağlı arızalar, hidroforun hava yapmasına bağlı arıza, motor sıkışması gibi etkenlerden kaynaklı arızalar çok sık meydana gelmektedir. Diğer arıza çeşitlerini belirlemeden önce hidroforun nasıl bir arıza verdiğini kendimi de fark ederek gerekli teknisyenlerden destek alabiliriz. Hidrofor arızaları kendi başımıza çözüme ulaştırabileceğimiz arızalar değildir. Bu sebeple hidroforların daha uzun ömürlü olabilmesi için uzman birisini çağırarak gerekli bakımın yapılması gerekir.

YORUMLAR
Henüz Yorum Bırakılmamış, İlk Yorumu Siz Bırakabilirsiniz.
Düşünceleriniz Bizim İçin Önemli
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama Puanlama