İletişim 0216 612 00 34

Wilo Hidrofor Tamiri

Suyu istenildiği noktalara uzak da olsa taşıma işlevini gerçekleştiren pompalı tanklara hidrofor denmektedir. Ancak hidrofor arızaları gibi durumlarda bu işlem istenilen basınçta su sağlayamamaktadır. Wilo hidrofor tamiri sonrası hidrofor servisimiz tankın içindeki suyu uzak noktalara taşıyabilmekteyiz.

Wilo Hidrofor Servisi

Wilo Hidroforların Çalışma Prensibi

  • Öncelikle suyun yetersiz olduğu zamanlarda hidrofor devreye girsin diye kurulum için tercih edilmektedir.
  • Hava ile basınçlanması sonucu uzak noktalara taşınabilmektedir.
  • Tanka su verildiğinde, su ile aynı anda basınç oran da artmaktadır. Su arttığı sürece basınç da artmaya devam edecektir.
  • Wilo Hidrofor olarak tankın tamamının su ile doldurulmasını tehlikeli görmekteyiz. Bu yüzden istenildiği ya da ihtiyaç olduğu kadar doldurulması daha sağlıklı olacaktır.
  • Wilo Hidrofor olarak su açıldığında basıncın hemen düşeceği bir sistemimiz vardır. Hidrofor böylelikle otomatik olarak devreye girerek istenilen basınç seviyesine geldikten sonra otomatik olarak kapanmaktadır.

Wilo Hidrofor Yedek Parçaları

Manometre, tankın üzerindeki su basıncını ölçmeye yarayan bir alettir. Böylelikle basıncı çok yüksek ya da çok düşük olduğunu anlayabilmekteyiz. Wilo Hidrofor firması olarak uzmanlarımız tarafından manometreler denendikten sonra kullanıma hazır hale getirilmektedir. Suyun çıkış noktasına takılan alete çek valf denmektedir. Su yeterli seviyede dolduğunda takılarak tank kapatılabilmektedir. Basınç anahtarı; hidroforlarımızın tankın basıncına göre açılıp kapanmasını sağlamaktadır. Güvenlik vanası ise fazla basıncın dışarı atılıp hidroforlarımızın zarar görmesini engelleyen bir alettir.

YILTEKSER POMPA SİSTEMLERİ

Yaşam Alanlarınıza Sondaj ve Pompa Sistemleri Çözümleri Sunuyoruz.

Detaylı Bilgi İçin 0216 612 00 34
Servis Bölgeleri

İstanbul

Kocaeli

Bursa

Balıkesir

Sakarya

Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz İlgili Hizmetler Etiketler Servis Puanı

Derecelendirilmemiş

YILTEKSER POMPA SİSTEMLERİ

Wilo Hidrofor Modelleri Satışı, Montajı, Tamiri ve Diğer Tüm Sumak Hidrofor Servisi Hizmetleriniz İçin Kaliteli Hizmeti Uygun Fiyatlarla Sizlerle Buluşturuyoruz.

Hidrofor Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle kullanıcılarımızın aldığı hidrofora göre bazı özelliklerin bulunması gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi takılacak yerin konut mu yoksa büyük bir tesis mi olduğunun tespit edilmesidir.

  • Konumun yani binaların ya da tesislerin yüksekliği,
  • Hidroforlarımızın koyulduğu yerlerdeki işlevinin sağlamlığı,
  • Tesisattaki boruların yatay mı yoksa düz mü oluşu

Gibi maddeler etkilidir. Wilo firmamızın uzmanları tarafından gerekli testler ve denemeler sonucu kurulum için mutlaka yardımcı olacaklardır. Böylelikle en verimli şekilde hidroforlarınızı kullanabilirsiniz. Her hidrofor kullanımından önce, kullanım esnasında ve sonrasında mutlaka teknik desteğin alınması gerektiğini firma olarak özellikle vurgulamak istiyoruz. Çünkü çok kapsamlı ve destek gerektiren bir konudur. Bu tarz önemli hususlara dikkat ettikten sonra her hangi bir teknik arıza ile karşılaşma olasılığı en düşük seviyeye inecektir.

YORUMLAR
Henüz Yorum Bırakılmamış, İlk Yorumu Siz Bırakabilirsiniz.
Düşünceleriniz Bizim İçin Önemli
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama Puanlama